Tuesday, April 5, 2016

Looking for Beautiful Things


Hey there long lost blogging friends! I hope you are all well! I've sure been gone a long time without checking in! 

We are all happy and healthy at Honeysuckle Faire. The boys are just perfect. I love them so much and still just can't get enough of them. Today is chilly for April so I'm delaying my ride till noon. Winter was gone, but it came back to visit today. Darn!

Here (above) is a photo of the three of them grazing from last November. I still ride every single day in all weather. Bitless and usually bareback the hilarious adventures continue!!!! You can follow all my riding fun on my Instagram page.

If you click the photo below you can see a fun video of our huge Pie making his way through the 31" of snow we got on Foggy's birthday (January 22, 2016)!


If you are new to my blog - Hi and welcome! If you want to learn about riding and retraining horses using only kindness and patience as your "aids" then you are at the right place. My name is Juliette Ober and I rescue and retrain off-track Thoroughbreds (OTTBs) to be riding horses. No bits, lunging, or round pens are used in any training or riding yet safe, daily rides on young, sweet Thoroughbreds are happening at Honeysuckle Faire because my boys are happy, sane, and sound. 

Although after 400 posts (!) I am no longer writing this blog, I am still riding and playing with my silly Thoroughbreds - just click the photo above to see a quick video of Pie's silly antics! This blog is archived chronologically (top right) and is a good resource to trace the process I used to retrain my three young Thoroughbreds. Additionally, there is a formal presentation of my training philosophy on my Found in the Fog site.

I've had the honor of writing articles for Equitrekking, the Emmy award-winning equestrian themed travel television show on PBS. My articles for Equitrekking are indexed and linked here.

My Instagram account is julietteober - definitely pop on over to see what I am doing with my horses each day. If you are on Instagram just follow me and I will follow back so I can see your horsey adventures too!

And, of course, I love hearing from you so please never hesitate to use good, ol' fashioned email to say "Hey!" at juliette@julietteober.com.

Hope this information helps keep you safe and your horses happy and eager for the daily ride! 
Take care,
Juliette Ober

21 comments:

 1. Hey there, Juliette! Good to see a post from you since I'm not on Instagram. Yes, winter did come back! 3 inches yesterday. The horses are fine, but now I'm battling a yucky cold--all that up down weather! 74 to 17 is just crazy. Take care!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi lmel!!!!
   Three inches?!?! We only got the cold temperatures - no snow!
   I am so sorry about your cold - feel better soon!

   Delete
  2. Telfence, tel örgü, çit ve panel hizmetiyle evinizin ve işinizin güvenliğini etkili ve şık biçimde korumak Ankara panel çit için kurulmuştur. Sektörün öncü markalarıyla iş birliği içerisinde, Türk Standartları Enstütüsü kalite kontrol belgeleriyle ve uygun fiyat politikasıyla hizmet sunar. Üretim tesisinde en iyi hizmeti, en uygun fiyatlara Türkiye’nin 81 iline ulaştırabilmenin mutluluğuyla çalışır.
   Ankara panel çit fiyatları - Panel çit fiyatları - Panel tel fiyatları - Bahçe çiti fiyatları - Ankara tel çit Tel örgü fiyatları - Kafes tel örgü fiyatları - Jiletli tel fiyatları - Panel çit, Tel çiti, Bahçe çit, Kafes tel ürünleri imalatı ve montaj Panel çit fiyatları hizmeti ile sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

   Temel üretim amacı sınırları belirlemek Tel çit Ankara ve güvenlik oluşturmak olsa da günümüzde Ankara Tel örgü , tasarımsal ve estetik kaygılarla da çeşitli alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır.
   Çelik tellerin birbirlerine standart Panel çit fiyatları ve kişiselleştirilmiş aralıklarla kaynakla Ankara Panel çit fiyatları sabitlenmesi neticesinde üretilen panellerden meydana gelir. Ankara Panel çit Paneller daha sonra istenilen kaplama unsurları ile kaplanarak hizmet verebilir. Panel Çit Ankara Paneller istenilen direğe montaj edilerek kullanılır. Direkler beton, çelik, plastik olabilir.

   Delete
  3. Günümüzün en popüler bahçe çitleri arasında yer alan ve kalitesi ile her kesimden taktir toplamış ve yüksek güvenlik isteyen kişilerin en başlıca tercih ettikleri ürünümüz olan çitin maliyeti Panel Çit Fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen sayfamıza göz atmanızı rica ediyoruz. Ayrıca sadece Türkiye'de değil Dünyanın her yerinde en çok kullanılan ürünlerin Tel örgü bahçe teli olduğunu biliyormuydunuz. Tel örgü maliyeti ve fiyatları hakkında sayfamıza göz atabilirsiniz.

   Delete
  4. Bahçe teli ve Panel çit fiyatları için bu sayfaya bakmadan geçmeyiniz.
   Kaliteli görsel ile Panel çit ürünleri için ideal bir sayfa.
   Bahçe teli yapımı ve Tel örgü Fiyatları hakkında aradığınız her şey burada.
   Bahçe teli ürünleri için fiyat almak istiyorsanız Panel Çit Fiyatı - tel örgü fiyatı - çim çit fiyatı ve diğer tüm ürünlerin fiyatı bu sayfadadır.


   Panel çit Fiyat
   Çit
   Tel örgü
   Panel tel çit

   Delete
 2. Glad all is well - greetings from me, Dawn, Red, Pie and also Missy!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi Kate!
   Love to you and all your sweet horses!
   I popped over quickly and saw your new blog! Soooo great! I can't wait to read more!

   Delete
  2. Tel çit ürünleri - Kafes tel ürünleri - Panel çit ürünleri - Tel örgü ürünleri - Bahçe çiti ve Bahçe teli - Çit telleri ve Panel çit fiyatları - Tel örgü fiyatları ve tel çit fiyatı Ankara içi hızlı montaj ekipleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Ankara tel çit fiyatı - Ankara tel örgü fiyatı - Ankara bahçe çiti ve teli yapımı konusunda Jiletli tel çit fiyatı ve uygulaması konusunda uzman ekiplerimiz var sayfalarımıza göz atmak isterseniz aşağıdaki blog adreslerimize bakmanızı tavsiye ederim
   Çankaya panel çit
   Gölbaşı panel çit
   Çankaya Tel Örgü
   Kafes Tel Örgü
   Panel Çit Fiyatı
   Jiletli Tel Ankara
   Ankara Kafes Tel Örgü
   Kafes Tel Çit
   Ankara Dikenli Tel Örgü
   Ankara Panel Çit fiyatları
   15. Yılında TSİ belgeli malzeme satışları yapan firmamız Panel çit- Tel çit - Bahçe çiti - Jiletli tel - Kafes tel örgü - Bahçe kapısı sistemleri ile hizmet veren bir imalatçı firmadır. Ankara ve tüm ilçlerinde uygulama yapan çivarı tüm illere çit satışı gerçekleştiren Ankara'nın önemli bir fabrikasıdır. 30 dan fazla imalat ekibi ile haftanın 6 günü imalatına devam Tel örgü ürünleri - Jiletli tel ürünleri - Panel çit ürünleri imalatı yapan güçlü bir firmadır.

   Delete
  3. Çit - Tel Örgü - Panel Çit
   Panel Çit ve Tel Çit, Tel Örgü citbu.com'da
   Panel çitler ilk etapta tel örgü sistemi içerisinde düşünülerek güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde bahçeye sahip olan kişilerin bahçe etraflarını Çit ile kaplatarak dışarıdan yabancı kişilere girişi engellemesi gerekmektedir. Sadece yabancı kişilere karşı değil kedi, köpek gibi hayvanların girişini de kapatarak bu alanı koruması gereken kişiler böylelikle daha rahat edecek olup kendilerini de koruma altına alacaklardır.
   Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.
   Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilr. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır. citbu.com

   Delete
 3. There are some interesting points in time in this article but I don't know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to Feed Burner as well.
  ​latest pandora apk​

  ReplyDelete
 4. It is noticeable that no concern how interesting your blog posts are, on your ID, people will never add their likes on these events such as images and video clips without sturdy 'ask for action'. buy targeted likes

  ReplyDelete
 5. I am happy to find this post very useful for me, as it contains lot of information. I always prefer to read the quality content and this thing I found in you post. Thanks for sharing.

  Checkout my site to Facebook

  ReplyDelete
 6. The post is very nice. I just shared on my Facebook Account.

  Checkout my site: SoundCloud Application

  ReplyDelete
 7. Really nice and interesting post. I was looking for this kind of information and enjoyed reading this one. Keep posting. Please search webstagram to discover nice photos and videos on instagram.

  ReplyDelete
 8. Ankara bahçe duvarı Firması olarak Yıllardır ankara'nın bir çok semtlerinde desenli bahçe duvarı işlerinde uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.
  Siz değerli müşterilerimize özel mülklerinizin ve toplu oturum alanlarınızın çevre güvenliği firmamız tarafından en uygun seviyede yapmaktayız.
  ilk önce çevre güvenliği ve sonra ev içerisi güvenliği ile kendinizi ve ailenizi daha güzel günler için tercih edilmelidir.
  Ankara'nın en güzide ve saygın yerlerinde desenli bahçe duvarı, Su basmanı, anahtar teslimi ev, beton arme ev, işlerinizi en uygun fiyatlar ile yapabiliriz.

  ReplyDelete
 9. it is the best sunset background of the photo. all photos are so nice. The horse in the photo is a silent stand. keep it more image, Thanks so much for this article. whatsapp mod

  ReplyDelete
 10. Giyimbu web sayfamız pijama tayt alt giyim çocuk giyim ve mevsimlik giyim ürünlerinin toptan ve parakende satışlarını yapan bir firma olarak sizlere hizmet vermektedir. Pijama ve Tayt

  ReplyDelete
 11. This site has introduced you to a very popular and large knowledge forum. This blog has provided me with a wealth of instructive information. I'm going to talk about a similar issue that is crucial for the CPS Test. The CPS Test, or Clicks Per Second Test, includes counting how many mice clicks you can make in a given amount of time. To learn more, click here. CPS Test

  ReplyDelete
 12. Thank you for liking, press share
  I exactly got what you mean thanks for ผลบอล7m

  ReplyDelete

Thanks for taking the time to visit Honeysuckle Faire!